Péče o zralou pleť po 50 roku života
Po menopauze pleť ztrácí svoji pevnost a pružnost, mění je její barva a vrásky se prohlubují. Děje se to proto, protože tělo přestane produkovat estrogen, snižuje se množství kolagenových vláken a oslabují se mazové žlázy. Jak správně pečovat o pleť, aby se neutralizovali tyto změny, opozdilo se stárnutí pokožky a navrátil se jí dávný lesk?

Dobrý krém proti vráskám je základ

Prvním krokem na cestě k řádné péči je volba vhodné kosmetiky, aby vyhovovaly typu a požadavkům pleti. Výrobky vyhrazené pro zralou pleť by měly obsahovat následující ingredience:
– Kyselina hyaluronová, která zvlhčuje pokožku a obnovuje její pružnost
– Kolagen, který doplňuje nedostatek cenné bílkoviny v těle
– Antioxidanty (vitamíny C a E, polyfenoly, koenzym Q10), neutralizují škodlivé účinky volných radikálů
– Peptidy, zlepšující tón pleti tím, že stimuluj tvorbu kolagenu a elastinu
– Retinol, který redukuje vrásky a zesvětluje zbarvení
– Ovocné kyseliny, exfolitují mrtvé buňky
– Přírodní extrakty a rostlinné oleje, hluboce vyživující a hydratující pokožku.

Velkou popularitou se poza kosmetikami těší také záběhy estetické medicíny, využívající kyselinou hyaluronovou a kolagen ve formě injekcí, zaváděním těchto látek přímo do kůže. Je třeba mít na paměti, že účinky těchto akcí obvykle trvají několik měsíců a takové procedury jsou dost drahé. Proto je mnohem lepším řešením pro každodenní péči – krémy, které jsou na bázi kyseliny hyaluronové (vhodné je v tomto případě doporučit v poslední době velice polulární Lefery Active Cell Regeneration).

Správná péče krok za krokem

Každodenní péče o pleť by měla být zaměřena na tři fáze: čištění, tonizace a hydratace. Stejně důležitý je pravidelný peeling odumřelé kůže, stejně jako dostatečná ochrana před vnějšími faktory, jako je sluneční záření nebo mráz. Měli byste se také dávat pozor na správné použití krému a jednou za čas obohatit péči o nutriční kůry ve formě ampulek, potravinových doplňků nebo séra.

Řekni STOP vráskám za pomoci LEFERY!

Nezařazené